Stowarzyszenie Teatr Adekwatny

Od marca 1995 r. Teatr Adekwatny działa w formie stowarzyszenia.

W ciągu 43 lat działalności reżyserzy i twórcy teatru sięgali po klasykę - Antygona wg Sofoklesa, Medea wg Eurypidesa, Ryszard III wg Szekspira, Pan Tadeusz wg Mickiewicza, jak i tworzyli przedstawienia oparte na literaturze współczesnej - Proces wg Kafki, Mewa wg Bacha, Dżuma wg Camusa czy Cesarz wg Kapuścińskiego. W repertuarze znalazły się również takie pozycje, jak oparta na improwizacji Joanna D´Arc, czy wystawiana po raz pierwszy na świecie Bhagavad-Gita wg Mahabharaty. Do tej pory Adekwatny wystawił ponad osiemdziesiąt premier, z których wiele otrzymało nagrody i wyróżnienia na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą.

Obecnie w stałym repertuarze teatru znajduje się 15 spektakli skierowanych nie tylko do dorosłej publiczności, ale również do młodzieży. Prezentują one największe dzieła literatury polskiej i światowej.

Stowarzyszenie Teatr Adekwatny rozszerzyło zakres działań i organizuje interdyscyplinarne projekty takie jak: Festiwal sztuki współczesnej 4ELEMENTS, TRYPTYK WIELKOPOSTNY, Letnie cykle przedstawień w Teatrze na Wodzie w Łazienkach Królewskich.  © TA 2007   designed by canonia